VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI, V TÝDNU OD 3.8.2020 DO 7.8.2020 BUDE NÁŠ OBCHOD I PARCEL SHOP GLS Z DŮVODU DOVOLENÉ UZAVŘEN. VEŠKERÉ OBJEDNÁVKY BUDOU VYŘIZOVÁNY V TÝDNU OD 10.8.2020. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ FLAMARK CZ

Jak to funguje

Produkty společnosti Flamark, stejně jako všechny dobré věci, jsou založeny na velmi jednoduchých principech. Pokud se na hašení ohně použije tekutina s extrémně silným chladicím a dusivým účinkem, efekt je velice rychlý. Během velmi krátké doby teplota povrchu klesne na 3 °C. Protože povrch už není horký, znovuzapálení již není možné. Všechny přípravky Flamark odstraňují kouř z prostoru, kde probíhá hašení, a proto osoby zdržující se v místnosti mohou bez problémů dýchat. Osoby v místnosti neutrpí žádnou vedlejší újmu nebo nemají žádné vedlejší účinky.

Přesný popis procesu:

 1. Rapidní chladicí efekt – kapky tekutiny zchladí hořící materiál prudkou absorpcí tepla z hořícího materiálu, změní se na páru a vypaří se.

 2. Nehybná pára – nehybná pára Flamark váže volné hořící částice a toxické plyny, takže osoby přítomné v prostoru mohou bez problémů dýchat. Tím se vytvoří místo ohleduplné k lidem, což je mimořádně důležité.

 3. Adiabatický chladicí proces – demonstruje jedinečný efektivní proces, kterým je zchlazení vzduchu odpařováním roztoků Flamark. Odpařování roztoků Flamark je proces, kterým se tekuté činidlo Flamark rychle změní z tekuté formy na páru, přenášejíc svou tekutou masu do vzduchu a oddělujíc ohřátý vzduch od hořících látek. Během odpařování kapiček roztoků Flamark probíhají tři paralelní procesy:

  • Transfer tepla na povrch kapiček Flamark

  • Transfer tekuté masy z povrchu kapiček Flamark

  • Kapičky Flamark s teplem jsou unášeny vzduchem (Název efektu: Vázané teplo odpařování, s nímž se setkáváme dennodenně v přírodě: (slunce – déšť – slunce)

 4. Protipožární mechanismy Flamark – aktivují a odstraňují tři základní prvky požárního trojúhelníku (teplo – kyslík – palivo)

  • Odpařování kapiček Flamark snižuje teplotu.

  • Nehybná pára Flamark vyvolává nedostatek kyslíku na pohon, ale zároveň neodstraňuje kyslík z prostředí určeného pro lidi (pracovníky).

  • Tekutý roztok Flamark zmýdelní hořící palivo a nedovolí volným částicím a plynům se vznést do vzduchu a vázat se na kyslík a vzduch.